פרסומים

   מסקנות ועדת החקירה האזרחית לשיקום מערכת הבריאות

   ועדת אבניאלי-לויט, בראשות השופטות בדימוס ד"ר דפנה אבניאלי ומיכל לויט, הגישה אתמול שורה מסקנות והמלצות עיקריות בראש ההמלצות - להגדיל את המקורות הציבוריים של מערכת הבריאות באמצעות תוספת של 5 מיליארד שקל לבסיס תקציב משרד הבריאות

   העיקר הבריאות? באמת?

   מדוע נושאים כמו ביטחון, חינוך ושוויון בנטל הכלכלי נמצאים בלב הקונסנזוס, בעוד ששירותי הבריאות ונגישותם לאזרחי ישראל נעדרים מהשיח בבית הנבחרים?

   הציבור חפץ במערכת בריאות טובה ומתקדמת. גם בישראל של 2012, מערכת הבריאות מתאפיינת בבעיות מורכבות הממתינות למענה הולם. האתגרים זקוקים למנהיגים, שייקחו על עצמם את האחריות ליישם הלכה למעשה את רוח החוק ומרכיביו. לפני שנראה שוב איך מצעי המפלגות הופכים ל"העתק-והדבק" של עקרונות עבר, איך שוב נעדר מהן תחום הבריאות - האגודה לזכויות החולה קוראת למפלגות השונות להציב את הבריאות בראש סדר היום החברתי. עם ישראל רוצה להיות בריא ולשם כך הוא זקוק למערכת בריאות איתנה.

    

   פורסם בעיתון הארץ ב-15 לדצבמר 2012

   מנכ"ל משרד הבריאות: "הרפורמה המתוכננת בביטוח הסיעודי - בעייתית"

   "ההצעה של המפקח על הביטוח ליצירת פוליסת סיעוד אחידה לכל קופות החולים היא פתרון בעייתי לבעיה אמיתית" - כך אומר מנכ"ל משרד הבריאות. בניגוד למשרד הבריאות, באגודה לזכויות החולה דווקא מברכים על המהלך שעליו הכריז שריג. "כיום, בשל מורכבותו של תחום הביטוח הסיעודי, כמעט בלתי אפשרי להבחין בניואנסים שבין פוליסות שונות ולהעריך נכונה מי מהן עדיפה", אומר יו"ר האגודה, שמוליק בן יעקב. "מכאן הצורך שהמחוקק יבוא לקראת הצרכן ויגבש פוליסה סטנדרטית כפי שקיים בביטוח חובה לכלי רכב".

    

   פורסם בעיתון The Marker ב- 25 לנובמבר 2011

   רופאים במלכוד ביולוגי

   הקופות מחליפות, כדבר שבשגרה, טיפולים תרופתיים בקרב חולים המאוזנים מבחינה טיפולית בשל שיקולים כספיים ואחרים ולא תמיד מבהירות למטופלים כי במקרה וחלילה יתגלו תופעות לואי בעקבות ההחלפה, הם זכאים  לקבל את התרופה המקורית וזו פגיעה בזכויותיהם הבסיסיות לפי החוק.לאחרונה אושרו בישראל ובמדינות העולם המערבי הליכי רישום לתכשירים רפואיים ביולוגיים דומים (ביוסימילריים) בפיתוח תרופה ביו-סימילרית שאמורה להיות תחליף לתרופה ביולוגית קיימת. חשוב להדגיש בפני הציבור, כי עקב שוני גדול יותר בין תרופת המקור הביולוגית והתרופה הדומה יש מקום לדאגה מפגיעה גדולה יותר ברצף הטיפולי מאשר בתרופה גנרית.

   האגודה לזכויות החולה, פנתה להנהלת משרד הבריאות בנושא בבקשה לעגן בכתב מדיניות בהחלפת תרופות ביו-סימילר וככל היודע לנו, הנושא נמצא בטיפול. המצב החדש מחייב את קברניטי מערכת הבריאות לקיים דיון מעמיק בנושא ולקבוע כללים ברורים ומחייבים שיתירו את המלכוד הביולוגי שבפניו ניצבים הרופאים, יאזנו, בצורה שקולה, את הלחצים הכלכליים המופעלים עליהם ויאפשרו להם לתת לחולים את הטיפול המיטבי.

    

   פורסם ב-27 לנובמבר 2012 באתר The Marker

   אושרה העברת בריאות הנפש לקופה"ח

   הקבינט הכלכלי אישר  את הרפורמה בבריאות הנפש, שהוגשה על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בתיאום עם משרד האוצר וקופות החולים. באגודה לזכויות החולה מברכים, אך מביעים דאגה מהכוונה לגבות השתתפות עצמית: לדברי שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה, "לאחר חמש-עשרה שנים בהן משרד הבריאות לא הצליח לקדם את הרפורמה, מדובר במהלך מבורך. עם זאת, ההחלטה כי שירותים אלו יינתנו בהשתתפות עצמית גבוהה שערורייתית. מדובר בשירות שיש להנגיש באופן שווה לכלל האוכלוסיה, ולא להטיב עם אלו שיכלו לשלם על השירות במסגרת הביטוח המשלים עוד טרם הרפורמה".

   פורסם באתר The Marker  ב-1 למאי 2012

   הקשישים תקועים בפלונטר השיקום

   בתחום השיקום ישנו מספר בודד של רוכשים השולטים בשוק וכך קופ"ח משלמות תעריפים נמוכים אשר גורר הפסדים כספיים לבית חולים. המשמעות ניסיון חיסכון כספי ע"י המוסדות הרפואיים מצב שגורר צמצום השקעה בשיקום, הקפאת רכישת ציוד עזר, תור המתנה ארוך צמצום היקף הטיפול שניתן  וכדומה. לדעת האגודה לזכויות החולה, חובה למנות ועדת לבדיקת הנושא שתקבע תעריף מינימום לשיקום שקופ"ח יהיו מחויבויות אליו אשר יבטיח רמת שירות מינימלית למטופלים.

   פורסם בעיתון The Marker ב- 18 ליולי 2012

   סוף לכפל הביטוחים? קופ"ח והביטוח יחלקו בהוצאות הניתוח

   משרדי הבריאות והאוצר מתכננים לטפל בבעיית כפל הביטוח בתחום ביטוחי הבריאות במסגרת חוק ההסדרים הקרוב. יו"ר האגודה לזכויות החולה, שמוליק בן יעקב, מסר בתגובה כי "תחום ביטוחי הבריאות מורכב ביותר ובלתי אפשרי כיום לאזרח מהשורה להבין את כל המשמעויות של הכיסוי הניתן בפוליסת הביטוח הפרטית ובשב"ן ולכן המחוקק חייב להתערב ולשמור על זכויות האזרח . הפתרון הנדרש הוא לחייב את קופות החולים ואת חברות הביטוח השונות להציע למבוטחים אפשרות לרכוש באופן נפרד כל אחד מהכיסויים – כיסוי לתרופות, כיסוי לניתוחים וכו ', בתשלום מופחת באופן יחסי .

   " באופן זה, מי שירכוש פוליסת ביטוח פרטית המכסה ניתוחים, יוכל לבטל את הכיסוי שיש לו בשב"ן לניתוחים ולהקטין את תשלום הפרמיה החודשית לשב"ן . בנוסף, כיום מבוטחים רבים מעדיפים להפעיל את השב"ן במקרה של ניתוח, כדי לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח . לכן יש לאסור על חברות הביטוח לתת פיצוי כספי כ'פרס' למי שעבר את הניתוח בקופה , ולאפשר לכל מי שירצה להבטיח לעצמו פיצוי כספי מחברת הביטוח במקרה של מחלה, לרכוש בנפרד את המרכיב של 'מחלות קשות' הנותן למבוטח פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה ".

   פורסם באתר The Marker ב--9 ליולי 2012
  PREV 1 2 3 4 5  ... NEXT