בדיקות לגילוי מוקדם ויעוץ אונקולוגי גנטי

  ייעוץ אונקולוגי גנטי  - ניתן לגילוי מוטציה, הגורמת לתסמונת סרטן תורשתית. גילוי המוטציה עשוי להשפיע בצורה מכרעת על האפשרות למנוע ו/או לגלות מוקדם מחלות סרטן, העלולות להופיע בבן משפחה נבדק ובקרוביו. השירות ניתן באישור הקופה .

  בדיקות גנטיות לנשאות של סרטן השד וסרטן השחלה ( BRCA1,BRCA2 ) - נשים וגברים בכל גיל העומדים בקריטריונים של משרד הבריאות (לחץ לעיון בחוזר ) זכאים לעבור בדיקות גנטיות שנועדו לגלות או לשלול את קיומה של נשאות זו. לתשומת הלב: הביטוחים המשלימים (שב"נים) נותנים בד"כ כיסוי לבדיקות אלה למי שלא עומד בקריטריונים המזכים בבדיקה במסגרת סל הבריאות.

  בדיקות ממוגרפיה  - בדיקות סקר לנשים בגילאים 50-74 , אחת לשנתיים, ללא תשלום. קופות החולים הרחיבו את הזכאות לקבוצות נוספות – פרטים בקופות.

   

  בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס ( Colon Cancer Screening Tests )

  בדיקות דם סמוי בצואה -   מבוטח מעל גיל 50 שנה זכאי לביצוע הבדיקה אחת לשנה

  קולונוסקופיה גמישה אבחנתית לאוכלוסיות בסיכון

  ·          מטופלים שיש להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה, אשר לקה בסרטן המעי הגס, זכאים לקבל את השירות אחת לחמש שנים - החל מגיל 40 או בגיל שהוא צעיר בעשר שנים מגיל החולה הצעיר במשפחה .

  ·          מטופלים שלגביהם קיים חשד כי לקו בתסמונת פוליפוזיס משפחתי של המעי הגס, זכאים לקולונסקופיה גמישה אבחנתית אחת לשנה החל מגיל 18 .

  ·          מטופלים שלגביהם קיים חשד כי לקו בתסמונת משפחתית של סרטן המעי הגס (ללא פוליפוזיס), ואשר זוהתה אצלם המוטציה הגנטית, זכאים לקבל את השירות אחת לחמש שנים .