ריפוי בעיסוק

  בפרק זה נפרט זכאות לטיפולי ריפי בעיסוק כפי שמפורט באתר הכללית - מעודכן לתאריך 31-5-2012

  1.       טיפול פרטני/קבוצתי ריפוי בעיסוק

  1.1.   הטיפול מתמקד בשיפור העיסוקים הקשורים לתפקודי היום יום. הטיפול עוסק בשיקום ליקויים תפקודיים הנובעים מפגיעה במערכות התנועה, התחושה והקוגניציה. במידת הצורך, הטיפול מאפשר הסתגלות באמצעות התאמת הסביבה, אביזרי עזר סדים וחבישות.

  1.2.   ריפוי בעיסוק במצבים חריפים: כירורגיית יד, כוויות טראומה, ארוע מוחי- עד 25 ביקורים בשנה לכל אבחנה, מכסת הביקורים תקבע ע"י גורם מקצועי של הכללית. למרות האמור לעיל, במכתב שהתקבל ממנכ"ל משרד הבריאות, הובהר כי הקופות מספקות טיפולים אלה ללא כל הגבלה כמותית לגבי נפגעי אירוע מוחי –  לחצו לקישור למכתב בנושא טיפולי ריפוי בעיסוק ותקשורת לאחר שבץ   

  1.3.   ריפוי בעיסוק במצבים כרוניים: לאחר אירוע מוחי, מחלות נוירולוגיות,ניווניות, מטבוליות, כרומוזומליות cp , מפרקים ומומי עמודי השדרה- למשך חודשיים בשנה בלבד, משך הטיפול יקבע ע"י גורם מקצועי מוסמך של הכללית (לא יותר מחודשיים בשנה).

  1.4.   מכסת הביקורים תינתן עפ"י הגדרת הרופא למצב אקוטי או כרוני ולפי הנחיות מקצועיות

  1.5.   טיפולי ריפוי בעיסוק פרטני או קבוצתי יינתן עפ"י שיקול דעת מקצועי. סך הטיפולים הפרטניים והקבוצתיים גם יחד לא יעלה על מכסת הטיפולים לו זכאי עפ"י סל.

  2.     סדים - ריפוי בעיסוק, כולל עלות החומר

  2.1.  מטרת הטיפול, לאפשר ולשפר תפקוד ע"י בנייה או התאמה של סדים סטטיים ו/או דינאמיים. הטיפול ניתן בהתאם להתוויות רפואיות והחלטה מקצועית

  2.2.  הטיפול יינתן לאחר אבחון של מרפא בעיסוק ואישור מראש של גורם מקצועי מוסמך של הכללית

  2.3.   הטיפול ניתן במסגרת פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק

        2.4 סד שיקומי AFO (אורתוזיס קרסול-כף רגל) – סד זה אינו כלול בסל הבריאות וניתן בחלק מהקופות במסגרת השב"ן (הביטוח המשלים של הקופה)

  3.     התקנת מתלה או צווארון כולל החומר

  3.1.   התקנת מתלה או צווארון ניתנת ללקוחות הכללית הנזקקים לכך כדי לשפר תפקוד וזאת בהתאם להתוויות רפואיות והחלטה מקצועית.

  3.2.   הטיפול ינתן לאחר אבחון של מרפא בעיסוק ואישור של הרופא המטפל

  4.     ייעוץ בתכנון להתאמת דיור

  4.1.   הייעוץ והתכנון מבוצע ע"י מרפא בעיסוק מהיחידה להמשך טיפול ומעקב במחוז.
  מטרתו לספק לאדם בעל מגבלה או מחלה סביבת מגורים בטוחה, המאפשרת ומעודדת תפקוד עצמאי מרבי

  4.2.   הטיפול יינתן לאחר אבחון של מרפא בעיסוק ואישור מראש של גורם מקצועי מוסמך של הכללית

  5.     מדידת חליפת לחץ

  5.1.   חליפת לחץ/חבישת לחץ (ג"ובסט, סיליקון, קובנד) ניתן כטיפול במקרים של חולי סרטן וחולים עם בעיות כלי דם ולימפאדמה , כוויות , צלקות , לאחר ניתוח , לאחר הקרנות ובהתאם לצרכים המשתנים של הלקוח

  5.2.  רכישת החליפה תתבצע באישור מראש מגורם מקצועי מוסמך של "הכללית." השתתפות עצמית של המבוטח עבור החומר במתקני הכללית - השתתפות של 20%. ברכישה באופן פרטי - החזר 80%.