לתמיכה באגודה

שיקום לאחר אירוע לב

א.  זכאות להשתתפות בתוכנית לשיקום לב: חולים לאחר התקף לב או ניתוח חשים פגיעים וחרדים ולעיתים חוששים מאובדן היכולת התפקודית ולא תמיד יודעים מה הפעילות הנחוצה לעשות במצבם. כדי להקל על המשבר פותחו תוכניות לשיקום לב המיועדות לסובלים מאחד מהמצבים האלה:

 

·         חולים שעברו התקף לב

·         חולים שעברו ניתוח מעקפים

·         חולים עם אי ספיקת לב בדרגה 2 ו-3 או  LVEF  הנמוך מ-35% (ירידה בתפקוד חדר שמאל בחומרה בינונית ומעלה)

·         חולים שעברו השתלת קוצב דפיברילטור

·         חולים שעברו צנתור התערבותי

 

 

ב.        החלמה ושיקום בבית החלמה

 

מה כולל השירות?  במסגרת השהייה בבית ההחלמה זכאי המטופל להשגחה רפואית, הדרכה ומעקב, הרצאות תזונה והתעמלות מבוקרת. לתשומת לבכם: על פי הנחיית משרד הבריאות על הקופה יש חובה לוודא שהמטופל יקבל את השירות הרפואי הנדרש לו וחל איסור על בית ההחלמה להציע שירותים בתשלום מכל מין וסוג שהוא למטופל בתקופת שהותו במוסד ההחלמה – לחץ לעיון בחוזר משרד הבריאות.

 

מה הזכאות בסל הבריאות?   5 ימי החלמה בבתי החלמה שבהסכם עם הקופה, ללא כל  תשלום השתתפות עצמית.

 

מה לעשות על מנת לקבל את השירות?  יש לפנות לנציג הקופה בבית חולים לקראת השחרור, או לסניף קופת החולים תוך 24 שעות ממועד השחרור מבית החולים, ולהציג המלצה רפואית מרופא קרדיולוג.

 

מה הזכאות במסגרת תוכניות השב"ן (שירותי הבריאות הנוספים) של הקופה?  כל הקופות מציעות הרחבה של השהות  בבית ההחלמה  פרטים בתקנון השב"ן של הקופה.

חשוב לדעת : חל איסור על גביית השתתפות עצמית לשיקום  – להורדת נייר עמדה  של נציבת קבילות ציבור משרד הבריאות בנוגע  לאיסור גביית השתתפות עצמית לשיקום  חולים לאחר אירוע לב לחץ.

 

ג.         התעמלות שיקומית

 

מה כוללת התוכנית?  התוכנית כוללת פעילות גופנית מבוקרת בליווי ובמעקב צמוד של רופא קרדיולוג, מבחן מאמץ הולטר, הרפיה והפחתת מתחים והרצאות בנושא תזונה נכונה וגורמי סיכון.

 

מה הזכאות בסל הבריאות?  כל מבוטח זכאי לקבלת את השירות לתקופה של 3 חודשים, בתשלום השתתפות עצמית.

 

מה הזכאות במסגרת תוכניות השב"ן (שירותי הבריאות הנוספים) של הקופה?  הקופות  מציעות הרחבה של התוכנית לתקופה נוספת של 9  חודשים  פרטים בתקנון השב"ן של הקופה.