לתמיכה באגודה

קרוב לבית – מידע בנושא זכויות החולה

האגודה הוקמה על יסודות ההבנה כי "ידע הוא כוח" ומהרגע שהאדם נולד ועד שהולך לעולמו חשוב שיידע את זכויותיו הרפואיות. חשוב לפשט ולהנגיש את המידע על זכויות החולה לכלל הציבור בחשיפה ארצית גדולה ותוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים בישראל.

רוב האוכלוסייה בישראל אינה מודעת לזכויותיה. רבים אינם יודעים לאיזה מקומות ניתן לפנות באם הם נתקלים בבעיה כלשהי במיצוי זכויותיהם ואחרים אינם מיודעים בנוגע להטבות הכספיות המגיעות להם. לפיכך פעילות העמותה רלוונטית ונוגעת בכולם.

 

ברוב המתנ"סים בארץ פועלת כיום תנועת של"מ – שרות לאומי למבוגר, החברה למתנ"סים. תנועה מקצועית לניהול גמלאים מתנדבים הרואה במתנ"ס את המקום שבו נמצא לב הקהילה. מתנדבי התנועה מוכרים בקהילה ונמצאים בקשר יומיומי עם מוסדות המתנ"ס.

מתנדבי תנועת של"מ – החברה למתנ"סים, בשיתוף פעולה עם האגודה לזכויות החולה, מסייעים במתן מידע לגבי זכויות רפואיות אל מול מערכת הבריאות הכוללת קופות חולים, בתי חולים וכן משרד הבריאות.

 

מתנדבי "קרוב לבית" הוכשרו והודרכו על ידי האגודה לזכויות החולה בנושאי זכויות במערכת הבריאות. הכשרה זו מאפשרת למתנדבים מתן מענה רחב יותר לקהילה ברשות המקומית. המתנדבים יוכלו לסייע לפונים במיצוי זכויותיהם במערכת הבריאות ומהווים "סוכני מידע" עבור הקהילה ובעיקר לאוכלוסיית הקשישים, אשר מידע זה אינו נגיש להם בדרך אחרת (אינטרנט או דפוס).

 

במסגרת הפרויקט מוזמן הציבור להגיע למתנ"ס או לפנות טלפונית (03-9281724) בימים ושעות קבלת קהל, בימים: א' 16:00-19:00 וכן בימי ד' 10:00-13:00 ולקבל מהמתנדבים מידע ומענה על שאלות הנוגעים לזכויותיו הרפואיות.