מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

יתד - ילדי תסמונת דאון

עמותת ית"ד הוקמה על ידי קבוצת הורים לילדי תסמונת דאון בירושלים בתחילת שנות ה-80. מטרת הועד הירושלמי לחינוך מיוחד, שמתוכו צמחה העמותה, הייתה למנוע נטישות של ילדי תסמונת דאון בבתי החולים, ולתת מידע מהימן למשפחות בנוגע לגידולו של ילד בעל תסמונת דאון.

מטרת העל של עמותת ית"ד, עד עצם היום הזה, היא שילדים ומתבגרים בעלי תסמונת דאון יוכלו לחיות חיים נורמאליים בקהילות המגורים שלהם. אנו מעוניינים שכל אדם עם תסמונת דאון יגדל ליד הוריו, אחיו, קרוביו ושכניו. ילד עם תסמונת דאון כמו כל ילד אחר, זקוק למשפחה חמה, אוהבת ותומכת . אנו מאמינים שאם יתנו לילדי תסמונת דאון הזדמנות לחיות ולגדול בקהילות משלבות, הם יוכלו להתפתח ולהוביל חיים עצמאיים, מאתגרים ומעניינים.

לדעתנו, גם אדם שנולד עם נכות התפתחותית זכאי ליהנות מעולם הילדות הרגיל ולחוות חוויות חיוביות במהלך חייו; חוויות חינוכיות; חוויות מתחום שעות הפנאי; חוויות הקשורות לאורח החיים של הקהילה שבה הוא גדל (דתית /חילונית/צרקסית/דרוזית או ערבית) .
בוגר בעל תסמונת דאון זכאי גם הוא לחיות בקהילות משלבות, לצאת לסרט, לקניון, לחוג במתנ"ס. להתחבר עם אנשים רגילים וגם עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. להקים משפחה באם הוא יכול ורוצה בכך; לעבוד במקום תעסוקה מאתגר ומעניין תוך קבלת הנגשה מיוחדת לכך.

טלפון: 03-9210291
שירותים המקושרים לעמותה:
  • סיוע לחולים
  • סיוע לבני משפחה
  • טיפול בילדים
  • טיפול בכל המגדרים
  • טיפול בתסמונת דאון