מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

"כמוני" היא הרשת החברתית הגדולה בתחום הבריאות בישראל. ב-2010 הושקה "כמוני" כחלק מחזונו של פרופ' מרדכי שני, חתן פרס ישראל, להעצים ולאפשר למטופלים ולבני משפחותיהם לקחת חלק פעיל בניהול המחלה, יחד עם היכולת לאינטראקציה חברתית שעשויה לשפר את חייהם ולאפשר למתמודדים בחירות מושכלות והתמודדות טובה יותר עם מצבם.

בעבר, הגישה השלטת ברפואה הייתה חד כיוונית – מהצוות הרפואי אל המטופל. "כמוני" היא פלטפורמה ייחודית וראשונה מסוגה בישראל למעורבות מטופלים, הפועלת בגישה הרואה את המטופל כחלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות בכל הקשור למחלתו ולטיפול בה. גישה זו היא חלק מזרם עולמי הולך וגובר של כלים דיגיטליים המשלבים מידע מקצועי עם יכולות של רשת חברתית לצורך פתרון בעיות, תמיכה רגשית ושיתוף. "כמוני" מאפשרת למתמודדים גישה קלה ומהירה למתמודדים אחרים במצבם על מנת להתייעץ, לחלוק מידע, לתת ולקבל תמיכה, תובנות והשראה.

ב"כמוני" פועלות עשרות קהילות סביב מצבים כרוניים מגוונים. בקהילות ניתן לקבל מידע אמין, להתייעץ, לשתף ולתמוך, להיתרם ולתרום, והכל בליווי מקצועי המעשיר את השיח. לרשימת כל הקהילות. ב"כמוני" גם קהילות הקשורות לכל המצבים כגון: קהילה ייעודית לבני משפחה מטפלים, קהילת תרופות ורוקחות וקהילה בנושא זכויות, בניהולה של האגודה לזכויות החולה. 

כל קהילה מנוהלת בידי רופאים יחד עם אנשי מקצוע בתחומים רלוונטיים ואליהם מצטרפים "מובילי קהילה" - חולים שהתמודדו עם המחלה, בעלי ניסיון וידע רב שצברו בההתמודדות עמה. שילוב זה, יחד עם תכנים מקצועיים ובפיקוח מומחים מובילים, מספק למתמודדים מעטפת, הכוללת ליווי מקצועי ונפשי בכל שלבי ההתמודדות עם המחלה.

חברים בקהילות יכולים לשוחח על קיר הקהילה עם מתמודדים במצבם ועם המומחים המקצועיים, לכתוב בלוגים אישיים, לקרוא מדריכים מפורטים וחדשות רפואיות ועוד.

"כמוני" פועלת כחלק ממכון גרטנר (חברה לתועלת הציבור), המהווה מסגרת מחקרית לאומית לחקר אפידמיולוגיה ומדיניות בריאות בישראל.

 

דוא"ל: [email protected]
שירותים המקושרים לעמותה:
  • סיוע לחולים
  • סיוע לבני משפחה
  • רשת חברתית בתחום הבריאות
  • פלטפורמה לשתף ולהשתתף, להתייעץ עם מומחים מובילים ולקבל מידע מהימן וכלים מעשיים
  • מידע אודות מחלות כרוניות